porno
Gündem

Yeni Hidrojen Yakıtlı Drone’lar!!

Piyasadaki diğer drone ailelerinden farklı gözükmeyen drone,artık tek atık ürünü sıcak hava ve su olan iki adet hidrojen yakıt tüpüyle çalışıyor. Günümüzde drone’ların karşılaştığı iki sorunun olduğundan bahseden yetkililer, pil ömrü dolayısıyla sınırlı uçuş zamanı ve pillerin şarj süresinin bu sayede daha iyi bir seviyeye geleceğini bildiriyor.

Julian Hughes, Intelligent Energy Tüketici Elektroniği Bölümü Genel Müdür Vekili’nin bahsettiğine göre ise;

“Üstünde iki tane yakıt hücre yığını var. Gerekli oksijen ve hidrojen havadan fanlar yardımıyla alınıyor. Böylece hidrojen ve oksijen yakıt hücre plakaları boyunca gezinerek elektrik üretebiliyor.”

Julian Hughes ayrıca;

“Şu anki pil teknolojisinin asıl sorunu uçuş zamanı. Yani 15 dakikada tükenen bir drone’un pili saatlerce şarj edilmeli. Fakat yakıt hücre teknolojisiyle, uçuş süresi bir hatta iki saate kadar çıkabilecek ve pil bir kaç dakikada, yakıt kaynak tüpleri değiştirilerek şarj edilmiş olacak.”

Enerji şirketi, hidrojen yakıt hücreli çözümün yayılması ve kullanılması için büyük drone firmalarıyla anlaşmalar imzaladığını belirtiyor. Belirtmek gerekir ki bu şirketin işi sadece drone değil.Merkezinde uzmanlar sadece drone’lar üzerinde değil arabalardan cep telefonlarına potansiyel tüm araçların pil ömrü üzerinde deneyler ve AR-GE  yapıyor.

 

 

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın