porno
Yazılım

Yazılımcı arkadaşınız için alınabilecek 7 hediye

Merhabalar Yazılım Seveler,

Yazıma yazılımcıların da insan olduğunu hatırlatmak ile başlamak istiyorum 🙂 evet bende bir insanım. Kafa yapımız diğer insanlardan biraz daha farklı çalışsa da bizde yemek yiyip hava soluyoruz. Hemen yazıma geçmek istiyorum. Yazılımcılarda insan olduğu için doğum günleri veya bazı özel günleri olabiliyor bu gibi durumlarda “uline (lan) bu adam yazılımcı ben buna normal bir şey alamam acaba ne alayım” diye düşündüğünüz oluyordur. İşte sizlere bir kaç öneri.

1. Arduino Starter Kit (Arduino başlangıç kiti)
Arduino başlangıç kiti
Türkiye’deki fiyatı 150TL den başlayan bu kit bir yazılımcı için çok sevineceği bir hediye olabilir. Bu kit ile gerekli sensör ve aygıtları kullanarak bir çok şey yapılabiliyor.

2. CanaKit Raspberry Pi 3 Ultimate Starter Kit (Raspberry Pi 3 Başlangıç Kiti)
raspberry pi 3
Bu kit ile de aynı arduino gibi bir çok araç veya makina yapılabiliyor. Kullandığımız bir çok otomasyon sistemlerinin temelinde bu aygıtlar oluşturuyor. Türkiye’deki fiyatı 114tl den başlıyor.

3. Intel’s Compute Stick with Windows 10
intels-compute-stick-with-windows-10-132
Bu küçük usb aygıtı aslında içerisinde windows 10 çalıştırılabilen bir mini bilgisayar. Usb den format atanlar aslında iyi bilir iso’yu usb ye yazdırıp pc format atılabiliyor ama bu komple bir bilgisayar televizyona veya bozulmuş bir bilgisayara takıp çalıştırabilirsiniz. Türkiye’deki fiyatı 500TL den başlıyor.

4. Logitech Wireless Performance Mouse MX
LOGITECH PERFORMANCE MX
Eğer arkadaşınız oyunculuktan çok yazılımcı veya sunucu yönetimi gibi bir iş yapıyorsa bu mouse tam ona göre bir çok yüzeyde rahatlıkla çalışıyor ve ele tam uyum sağlıyor. Eğer arkadaşınız oyuncu ise ona başka bir mouse bakabilirsiniz. Bu mousenin Türkiye’deki fiyatı 227tl den başlıyor.

5. Binary watch (İkili sayısı sistemi saati)
Binary watch
Bu saat aslında biraz espiri olsun diye alınacak hediyelerden biri “Mağdem yazılımcısın akıllısın al bakalım” diye bileceğiniz bir ürün. Gerçi bizde bunu almayın gidin akıllı saat alın daha ucuz bu saat Türkiye’de 300tl den başlıyor 🙂

6. Programmer tşörtü
Programmer T-shirt
Fazla paranız yoksa bu tişört hem ucuz hemde yeterli olacaktır. Türkiyede 20tl den başlıyor. (Daha ucuzu varsa bize bildirin Teknodos tişörtü bastırıcaz :))

7. Programlanabilir sihirli değnek
magic-wand-programmable-remote-control-80

Bu hediye aslında muazzam güzellikte bir hediye TV kumandası veya telefonu uzaktan yönetebildiğiniz bir alet durun size bir tanede video gösterelim.

Hasan Yüksektepe

Yapay zeka ve bilgisayar düşkünü.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın