porno
Gündem

Tablet Bilgisayarlar’ın Doğuşu!

Tablet bilgisayar veya hepimizin bildiği kısa adıyla “tablet”, tek bir ünitede ekran devresi ve batarya dan oluşan bir mobil bilgisayardır.Tabletler parmak-kalem hareketlerini algılayabilirler ve ayrı olarak fare ve klavye ile kombine edilebilirler. Kamera gibi birçok sensörlerle donatılabilirler. Temel özellikleri kontrol edebilmek amacıyla ekstra fiziksel tuşlar içerebilir.Peki ama nereden ortaya çıktı?

Bazı teknoloji portalları hiçbir araştırma yapmadan Apple’ın iPad’ini ilk tablet ilan ettiler.Bu bir hataydı ve daha kötüsü yanlış bilginin genel kanı olmasına sebep oldular.Bu yazımızla bunu gidermeye çalışacağız.

Tablet Bilgisayar (PC), ilk kez 1990’larda Pen Computing tarafından PenGo Tablet Computer adıyla tanıtıldı. Daha sonraları tabletleri üne kavuşturan Microsoft oldu.

“Tablet” terimi, 2001 yılında Microsoft tarafından sunulan bir kavram olarak popüler hale getirilmiştir. Adın geldiği yerse yazının icadından itibaren yapılmış olan önce büyük yapılsa da daha sonra ufaltılan ve küçültülen el tabletlerinden gelmektedir.

KAYSERİ’DE, ANADOLU’NUN 4 BİN YILLIK GEÇMİŞİNE IŞIK TUTAN KÜLTEPE KANİŞ KARUM HARABELERİNDE ÇIKAN TABLETLERDE, BEŞİK KERTMESİ DAVASININ ZAPTI ORTAYA ÇIKTI. (ALPARSLAN ÖTÜKEN/KAYSERİ-İHA)

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın