porno
Gündem

STEP ile Olası Bombalı Saldırıları Öğrenin!

Geçtiğimiz gün Ankara Kızılay’da meydana gelen patlama ile 37 kişi hayatı kaybetmiş, 123 kişi de yaralanmıştı.Bu üzücü olay, hem Ankara’da son 5 ay içinde meydana gelen 3. patlama olması, hem de bakanlıkların olsun, TBMM olsun, Genelkurmay gibi üst düzey devlet kurumlarına yakın bir mevki de  gerçekleşmesi yönünden istihbarat zafiyeti şüphelerini de beraberinde getirmişti.

11 Mart 2016 ABD Büyükelçiliği, bu olayın yaşanacağı bölge ile ilgili vatandaşlarına uyarılarda bulunmuş ve olası bir patlamaya karşı ABD vatandaşlarının o bölgede bir süreliğine bulunmaması gerektiğini söylemişti.Patlamanın gerçekleşeceğini 2 gün önceden bildiren ABD Büyükelçiliği, doğru bilgi sağlaması açısından dikkatleri olduğu gibi üzerine çekti.

Bir Önlem Olarak STEP’i Kullanın!
Bu gibi olayların can güvenliği açısından önceden bilgi almak isteyen kişilerin yardımına koşacak bir servis oluşturuldu.Adı “Smart Traveler Enrollment Program (STEP)” . Bu servis sayesinde ileri tarihler ile ilgili bulunduğunuz bölgede gerçekleşebilecek patlama ve benzeri olaylarla ilgili bilgi alabilmeniz mümkün.

ABD vatandaşlarına yönelik hazırlanan servise dünyanın tüm ülkelerinden insanlar kayıt olabiliyor.

STEP’in sağladığı yararlar sadece PATLAMA ile ilgili değil.Seyahat edeceğiniz bölgenin güvenliği hakkında bilgi almak, doğal afet, halk ayaklanması vb. olağanüstü durumlarda Amerikan Büyükelçiliği’nin size yardımcı olmasını sağlamak ve yine acil durumlarda ailenizin ve arkadaşlarınızın size ulaşmasını sağlamak olarak belirtilmiş.

Seyahat etmiyor dahi olsanız bulunduğunuz bölge hakkında gelecek güvenlik uyarılarına email veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.Buradan yapılan uyarılardan sonra her zaman bir olay yaşanmadığını, sadece ihtimal dahilinde bilgi verildiğini ayrıca belirtelim!!

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın