porno
Gündem

Şifre değiştiren!Para araklayan VİRÜSe DİKKAT!!

 

Mobil dünyayı tehdit eden virüs sayısı bilhassa android dünyasında gün geçtikçe artıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni keşfedilen bu virüs türevi diğerlerinin aksine oldukça farklı bir şekilde çalışıyor.

Bir Rus bankasının mobil uygulaması kimliğine bürünen zararlı uygulama,Google Play Store‘dan doğrudan indirilebiliyor.Uygulama gayet normal bir şekilde problemsiz olarak çalışıyor gözükse de aslında arka plandayken banka hesaplarınızdan para çalıyor.

android-uygulamalari

Fakat eğer durumu farkedip uygulamayı silmeye çalışırsanız, başınıza daha büyük bir dert alıyorsunuz.Çünkü uygulama, silinmeye çalışıldığında telefonunuzu veya tabletinizi şifreliyor veya zaten mevcut olan şifrenizi değiştiriyor. Aynı zamanda da silinemediği için mobil cihaz açık kaldığı sürece banka hesabınızı boşaltmaya devam ediyor.

Virüsün bir diğer özelliği ise Google Play Store‘u adeta klonlaması. Virüs sisteminize bulaştığında Google Play Store‘u değiştirerek virüslü uygulamalar indirmenize yol açıyor. Böylelikle cihazınızda ki yerini de tahtınıda sağlamlaştırmış oluyor.Bulaşmaması dileğiyle…Ve dikkatli olmanız dileğiyle…

VİRÜSTEN KORUNMANIN YOLLARI

Bilmediğiniz uygulamaları indirmeyiniz.

Her zamanki gibi güncel Anti-virüs uygulaması kullanın.

Bulaştığını anlarsanız cihazınızı derhal kapatın.

Banka uygulamalarına kayıtlı kullanıcı adı ve şifrenizi korumak için “beni hatırla” kutucuğunu işaretlemeyin!

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın