porno
Gündem

Reklam engelleyiciler ile pile ömrünü uzatın

Merhabalar Teknoloji severler,

Reklam engelleyicilerin günlük hayatta işimize çok yarayacak

Günlük hayatta hemen hemen her yerde kullanılan akıllı telefonların batarya ömürlerinin uzun süreli olması bizim istediğimiz en öncelikli özelliklerden bir tanesi. Normalde 1 günü çıkartması istediğimiz akıllı telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamalar yüzünden pil ömrünü daha fazla tüketebiliyor.

Yüklediğiniz bazı uygulamaları açar açmaz tam ekran reklam veya kısmı reklamlar çıkabiliyor ve bu reklamlarda çıkacak olan video veya resim gibi gerekli dosyaları arka planda hem internetinizi hemde pilinizi sömürüyor.

Bir araştırmada Iphone 6s kullanan bir kullanıcının reklam engelleyici yokken bir süre boyunca izlediklerinde bataryanın %18 kullanılmış. Reklam engelleyici kullandıklarında aynı süre boyunca bataryanın %9’unun harcandığını görmüşler. Aynı test 2015 sürüm Moto X Pure‘da ise ilginç sonuçlar vermiş. Chrome üzeriden yapılan 2 saatlik bir web dolaşımında yüzde 22’lik bir batarya kullanımı söz konusuyken, Ghostery reklam önleme yazılımıyla birlikte bu oran yüzde 8’e kadar düşmüş.

Reklam engelleyiciler tarayıcıların hızını arttırdığı da biliniyor. Bizce reklam engelleyicileri kullanmanızda fayda var

Hasan Yüksektepe

Yapay zeka ve bilgisayar düşkünü.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın