porno
Gündem

Pokemon GO Bataryayı Çabuk Bitirme Problemine Tavsiyeler

Pokemon GO çılgınlığı yaşanıyor. Oyunun çıkış yapmasının ardından gerek dünyada gerekse de ülkemizde birçok kişi elinde telefon dışarıda Pokemon avına çıkmış durumda….

Pokemon GO pil tüketimi bir hayli fazla olan bir oyun. Peki Pokemon GO oynarken bataryamızın bu oyun şartlarına daha uzun dayanabilmesi  için neler yapabiliriz?Pokemon GO için batarya ipuçlarını sizler için hazırladık.

 

Ekran Parlaklığınızı Düşürün!pokemon-go

İlk olarak ekran parlaklığını yüksekte kullanıyorsanız oyunu oynarken devamlı ekran açık olduğundan piliniz çabukcak bitecektir. O nedenle olabildiğiniz kadar parlaklığı düşükte oynamaya çalışın.İlk etapta bayağı farkettiğini göreceksiniz.

Oyunu güneş altında oynayan kullanıcılar için görmek biraz zor olacak. Çünkü ekranı güneş altında görebilmeniz için parlaklığı açmanız gerekecek.

Batarya Tasarruf Modunu Aktif Edebilirsiniz

main-qimg-444c1a62732b47f13bb622559012a574-c

Pokemon GO oyunu, kendi batarya tasarruf moduna sahip bulunmakta… Bu modu aktif ettiğinizde, telefonun üst tarafı yere bakıyorken oyun bunu algılıyor ve ekranı karartmakla birlikte yenileme hızını düşürerek pil tüketimini azaltıyor. Ancak aynı zamanda Pokemon çıktığında gelen titreşim ve diğer özellikler aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Bu ayarı aktif etmek için Poketop’a tıklayın ve ardından ayarlar bölümüne gidin. Ayarlar bölümünde Battery Saver ismiyle bulunan bu özelliği aktif edebilirsiniz.

 

Arttırılmış Gerçeklik Özelliğini Kapatabilirsinizpokemon-go-field-begin-us-gameplay-700x389

Bir başka önemli batarya tasarrufu yolu ise oyunun arttırılmış gerçeklik veya orijinal adıyla Augmented Reality özelliğini kapatmak.

 

Pokemon yakalarken gerçek dünya ile sanal dünyayı birleştiren bu özellik her ne kadar eğlenceli ve etkileyici görünse de tam bir pil düşmanı. O nedenle pil ömrünü arttırmak için Pokemon yakaladığınız ekranın sağ üst köşesinde yer alan AR özelliğini kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın