porno
Akıllı telefon Gündem

Note 5’i Note 7’ye Çevirme!

Samsung Galaxy Note 7‘nin özelliklerini Note 5’te kullanabilmek  istemez misiniz ?Note 5 cihazınızla birkaç ayar yaparak kullanabileceğiniz Galaxy Note 7 özelliklerini siz Teknodos takipçilerimiz için hazırladık.

GIF Yapma Aracı

note-7-gif

Galaxy Note 7, akıllı seçim özelliği sayesinde  S Pen  kullanılarak GIF oluşturulabilmesine imkan sağlıyor. Yine Samsung Galaxy Note 5‘te ise, bazı android uygulamalar sayesinde bu özelliğin bir benzerini kullanmak mümkün.Bunun için kullanabileceğiniz uygulama ise;

AZ Screen Recorder 

  • Uygulamayı İndirdikten sonra, Air Command menüsüne AZ Screen Recorder uygulamasını ekleyin.
  • Ayarlar menüsünden kayıt yöntemini değiştirdikten sonra ekran kaydı almak istediğinizde sadece S Pen’i çıkarın ve Air Command menüsünden AZ Screen Recorder uygulamasını seçip kayıda başlayın.
  • Son olarak Gif Maker isimli uygulamayı da yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulama sayesinde kaydettiğiniz videoları kolayca GIF’e dönüştürebilirsiniz.

 

Edge Panelleri

note-7-edge-panelleri

Galaxy Note 7, öncekilerinden farklı olarak her iki tarafı kavisli ekran ile geldi. Galaxy Note 5′te kavisli ekran bulunmasa da Edge panellerine uygulamalar sayesinde kavuşmak mümkün.Bunun için kullanabileceğiniz uygulama ise;

Ivy Sidebar

Galaxy s7 Edge ve Note 7 modellerinde bulunan edge paneline oldukça benzeyen Iby Sidebar uygulaması, favori kişiler veya diğer uygulamalarınıza kolayca ulaşma imkânı tanıyor

Her zaman açık ekran (Always On Özelliği)

note-7-always-on-ekran

Always On yani her zaman açık ekran özelliği, Galaxy Note 5‘te bilidiğimiz üzere yer almamakta.Ancak Note 7‘de olduğu gibi Super AMOLED ekran kullanan Note 5, uygulama yardımıyla her zaman açık ekran özelliğine kavuşabiliyor.

Always On AMOLED uygulaması sayesinde, her zaman saati ve gelen bildirimleri görebileceğiniz bu ekrana kavuşabiliyorsunuz. Üçüncü parti kategorisine sahip olan uygulamalar bu konuda bazen verimsiz olabildiğini hatırlatalım.

 

Samsung Note 7 Gece modu

Gece modu da, üçüncü parti uygulamalar yardımıyla kolayca elde edebileceğiniz bir özellik.

Örneğin Twilight uygulaması, kullandığı mavi filtre ile istediğiniz an gece modu özelliğini sizlere sunuyor.

Samsung Note 7 “S Pen”

note-7-s-pen-kalem

Galaxy Note 7 ile birlikte ayrılabilen bir bütün olan S Pen, daha ince yapısıyla daha konforlu bir kullanım sunuyor, eski Galaxy Note cihazlarında da kullanılabiliyor.

Galaxy Note 7 kalemini kullanmak istiyorsanız, Ebay,Amazon gibi websitelerden  yeni bir S Pen’i sipariş edip kullanabilirsiniz.

Harun Yıldız

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın