porno
Gündem

IŞİD’in Google’ı Hackleme Fiyaskosu!

Terör eylemlerini sadece Orta Doğu ile sınırlı tutmayan IŞİD, dünya çapında kanlı eylemlere imza atmıştı ve tüm dünya kamuoyunun tepkisini çekmeyi başardı. IŞİD’in eylemlerine tepki sanal boyuta da ulaştı.Google,facebook gibi internet devleri IŞİD’e bağlı olan hesapları ve iletişim araçlarını kapatmak için harekete geçmişti.Bu siber savaşa IŞİD’in de karşılık vermesi doğal bir sonuçtu tabi.

IŞİD‘e resmi olarak destek veren bir hacker topluluğu Cyber Caliphate Army(CCA) geçtiğimiz günlerde bu siber savaş dahilinde Google’a saldırdı, daha doğrusu saldırdığını düşündü. 🙂

Cyber Caliphate Army kim peki?
Cyber Caliphate Army’i kod adıyla CCA’yı yine kısa bir süre önce Facebook ve Twitter’ın kurucularına yönelttiği siber tehditlerle tanımıştık.Bu hacker grubu sosyal medyada bulunan hesaplarının silinmesine karşılık olarak bir video yayınlamıştı.O videoda Mark Zuckerberg’in ve Jack Dorsey’in sahte ateşler içindeki görüntülerine yer vermiş ve üzerine mermi efekti eklemişti. Takım, videodaki mesajında “Siz bir hesabımızı kapatırsanız biz karşılığında 10 tanesini alırız”, “Sitelerinizi sildikten sonra isimlerinizde silinecek” gibi ciddi tehditler savurmuştu.

Ve o kadar çalışmanın sonunda tam hackledik derken…

Cyber Caliphate Army’nin, Google’a yönelttiği saldırı tam bir fiyaskoyla sonuçlandı. Hacker gurubu Google’a ait olduğunu iddia ettiği bir siteyi hacklediğini ve sitenin anasayfası kısmına kendi görselini ,mesajını yerleştirdiğini iletişim kanallarında böbürlene böbürlene anlatmaya başladı. Fakat işin gerçeği aslı astarı hacklenen siteye göz atınca ortaya çıkıyor.
Cyber Caliphate Army’nin hacklediği site Add Google Online adına sahip ve addgoogleonline.com adresiyle yayın yapıyor. Bu sitenin Google ile olduğunu sandığı tek ortak yönü sadece adında “Google” kelimesinin yer alması. Bunun dışında websitesinde ne bir Google servisini, ne de alt servisini temsil ediyor.Google’ın bu siteyle resmi bir bağlantısı yok. Add Google Online sitesinin Hindistan merkezli bir SEO sitesi olması Cyber Caliphate Army’nin bütün sevincini kursağında bırakmış.

Ve başka bir hacker grubu Anonymous duruma müdahele ediyor……

Cyber Caliphate Army’nin bu girişiminden sonra Filipin kökenli bir Anonymous hackerı söz konusu siteyi tekrar ele geçirerek bu sefer IŞİD karşıtı bir mesajı sitede paylaştı.

isidin-googlei-hackleme-macerasi-bir-komediye-donustu2

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın