porno
Gündem

İnternet Hızlandırmak ile İlgili Yanlış Bilinenler Doğrular!

İnternet hızı, günümüzde önemli çok dikkat edilir hale geldi.Tabi İnternet hızlandırma yöntemleri arayışınıda beraberinde getirdi. Bu yazımızda  Teknodos takipçilerine  interneti hızlandırmakla ilgili yanlış bilinen doğrular‘ı aktaracağız.IPv6 Devre Dışı Bırakmak Hızı Arttırır!

IPv6’nın kapatılması halinde internet hızının artacağı söyleniyor. Bu tamamen yanlış süzgeçlerden geçiyor diyebiliriz. Bunu kapandığında, bazı sitelerin görüntülenmesinde sorunlarla karşılaşılacaktır.

Önbellek Temizlemek İnterneti Hızlandırır!

Son zamanlarda yayılan internet hızlandırma yöntemlerinden biri  önbellek temizleme… Bu işlem malesef internet hızınızı arttırmaz.Yalnızca tarayıcınıza etki eder.

Çerezler,tarama geçmişi,form doldurma,geçmiş web sitesi verileri, vb. öğeleri temizlemek tarayıcınızafaydalı olabilir. Fakat internet hızı üzerinde nötr bir etkiye sahip olacaktır.

İnternet Hızı Arttırma Program ve Uygulamalarını İndir!

Dial-up modemlerin popüler olduğu dönemlerde, internet hızını arttıran yazılımlar bir hayli meşhur olmuştu. Pek çok yazılım, Windows ve ağ ayarlarını otomatik olarak optimize ederek internet hızında anlık ve mucizevi bir artış sağladığını iddia ediyordu.

Şimdilerde kullandığımız bağlantılar, üçüncü parti yazılımlar tarafından desteklenmeyecektir. Şansınız varsa, kullandığınız yazılımlar hiçbir işe yaramadan çalışacaktır. Aksi durumda ise cihazınıza kötü amaçlı yazılımlar yükleyerek internet bağlantınızı önemli derecede yavaşlatabilirler.

SSL Sertifikası, İnterneti  Yavaşlatır!

 

SSL / TLS, internet güvenliği için oluşturulmuş en çok kullanılan protokollerdir. Web tarayıcıları, mesaj servisleri gibi  bir çok uygulamada bulunurlar.Bu uygulamar bant genişliğini yok denecek kadar az kullanıyorlar. Bunları devre dışı bırakırsanız, internet hızınızı artırmayacak hatta üstüne birde güvenlik konusunda da riskler yaşayacaksınız.

DNS Temizlemek İnternet Hızını Arttırır

“cmd” namıdiyar komut İstemi’ne “ipconfig /flushdns” komutu çalıştırıldığında  DNS önbelleğini temizleyecektir. Bu komut, internet hızı üzerinde yok denecek kadar azdır. DNS önbelleğini temizlemenin, internet hızını artırmakta etkisi yoktur ve  geçici olarak da hızınızın yavaşlamasına neden oalcaktır.

Harun Yıldız

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın