porno
Gündem

İETT’den Avrupa Temsilcimiz”BİLİM OTOBÜSÜ”!

İETT, öğrenciler üzerinde enerji verimliliği ve enerjinin etkin kullanımı, çevre teknolojilerine yönelik bilincin oluşturulması, temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına olan ilginin arttırılması amacıyla “Bilim Hattı” projesini hayata geçirdi.Bu projeyle öğrencilerin bilime ve araştırmaya karşı meraklandırılarak hem öğrenmeleri hem de eğlenmeleri amaçlanıyor.

İETT; içerisinde enerji, sürdürülebilirlik ve akıllı şehirler konularını kapsayan deney setlerinin yer aldığı bir otobüs dizayn etme fikrinden hareket etti.

“Bilime giden en kısa hat” sloganıyla İstanbul genelinde okulları dolaşacak olan “Bilim Hattı” ilk ve ortaokul öğrencilerine hitap edecek şekilde tasarlandı. Bilim Hattı ziyaret ettiği okullarda mini bir bilim merkezi işlevi görerek öğrencilere temiz enerji teknolojileri, sürdürülebilirlik ve akıllı şehirler ile ilgili uygulamalı sunumlar yapılmasını sağlayacak.

 

Bilim Oobüsü’nde Neler Var?

204198

İçerisinde akıllı otobüs sistemi, elektrik şebeke sistemi, enerji çeşitleri, kum havuzu, plazma küreleri, arttırılmış gerçeklik- uzay serüveni, geri dönüşüm, enerji testi, rüzgâr ve güneş enerjisi uygulaması gibi deney setleri bulunuyor.

Bilim Hattı’nda öğrenciler enerji ve çevre ile ilgili bilimsel deneyler yaparak bilinçlenecek ve bilimin keyfini çıkaracak.

AB Çevre Ödülleri’nde yönetim kategorisinde birinci olan ve ülkemizi Ekim ayında Avrupa’da temsil etmeye hak kazandı.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın