porno
Gündem

Google,Taliban’ın uygulamasını kaldırdı!

Google, Afganistan’daki Taliban hareketinin telefon uygulamasını Play Store‘dan kaldırmış bulunuyor.                  AL-EMARAH adındaki uygulama, Paştu dilinde Taliban örgütünün resmi açıklamaları ve ayrıca videolarını yayınlamaktaydı.
1 Nisan’da ortaya çıkarılan uygulamayı bir taliban sözcüsü;“Taliban’ın daha geniş bir kitleye ulaşmak için giriştiği ileri teknoloji çabasının bir parçası” olarak tanımlamıştı.Taliban Örgütü ise Android telefonlar için geliştirilen bu uygulamanın, Google store’a çıktıktan kısa bir sonra ortadan kaybolmasını teknik sorunlara bağladı.
Fakat, BBC’ye ulaşan bilgiler,bu olayın böyle birşele alakasının olmadığını gösteriyor.İşin gerçeği hiçte öyle değil.

Google’un bu uygulamayı nefret söylemine girdiği için kaldırdığı izlenimini veriyor. Taliban‘ın Google Play Store‘daki uygulaması, cihatçı faaliyetleri izleyen ABD merkezli SITE Intel grubu tarafından tespit edilmişti.Google, belirli uygulamalarla ilgili yorum yapmayacağını bildirdi.Google’dan yapılan açıklamada sadece…

“uygulamaları kullanan ve geliştirenlere güzel bir deneyim yaşatmayı amaçlıyoruz ve bu politikamıza aykırı uygulamaları kaldırıyoruz” denildi.

Taliban’ın  ayrıca Telegram isminde mobil mesajlaşma servisi üzerinden yayın yapan bir kanalı ve kendi web siteleri de bulunmakta…

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın