porno
Akıllı telefon Gündem

Google Allo Sohbet Nasıl İndirilir? Allo Güvenli mi?

Google’ın uzun zamandır beklenen mesajlaşma uygulaması Google Allo, bugün itibarıyla iOS ve Android platformlarına sunuldu. Google Allo, resmi olarak çıkış yapmasına rağmenhenüz tüm bölgelerde kullanılamıyor.

Google Allo Nedir? Ne işe Yarar?

Allo; Google’ı whatsapp gibi bir anlık sohbet uygulamasıdır.Mesajları tek bir kelime yazmadan yanıtlayabiliyorsunuz. Sizin yazım tarzınızı, yazdığınız mesajlardan öğrenen Akıllı Yanıt, mesaj ve fotoğraflara yanıt vereceğiniz zaman yine sizin tarzınızda önerilerde buluyor.Ayrıca gönderdiğiniz fotoğraflara doodle veya yazı ekleyebiliyorsunuz.

BÜYÜK HARFLERLE yazmanıza gerek yok. Bağırdığınızda harfler büyük normal konuştuğunuzda küçük yazabilirsiniz.Bunun yanında merak ettiklerinizi bulmak ve arkadaşlarınızla plan yapmak için mesajlaşmayı bölmeye gerek yok. @google yazdığınızda Asistanınız yardıma hazır oluyor.

Yalnız burada uyarıda bulunmakta fayda var.Çünkü Google Asistan ve Akıllı Yanıt, şu an için yalnızca İngilizce kullanılabilmektedir.

Google Allo Güvenli Mi?

edward-snowden_google_allo

Edward Snowden, Google Allo ile ilgili bize birkaç uyarıda bulunuyor.

Edward Snowden’a göre Google, Allo uygulaması ile bütün görüşmeleri izlediğini, merkeze gönderdiğini, kaydettiğini ve kaydedilen görüşmelerle kendisini geliştirdiğini söylüyor.

Google Allo‘nun kişilerin konuşmalarını takip ederek, kullanıcıların nasıl konuştuğunu, söylenenlere nasıl cevap verdiğini analiz ettiği, insanların arkadaşlarına verecekleri cevapları tahmin etmeye çalıştığından yukarıda bahsetmiştik.Yani durum Whatsap vb. uygulamalar gibi güvenliğinden emin değiliz.

Edward’ın bu uyarılarını dikkate alarak yorumu siz kullanıcılara bırakıyoruz…..

 

Hasan Yüksektepe

Yapay zeka ve bilgisayar düşkünü.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın