porno
Teknoloji Haberleri Yazılım

Gizemli İnternet Örgütü: Cicada 3301

5 yıldır faaliyette bulunmasına rağmen internet dünyasının  en gizemli örgütü Cicada 3301 ile ilgili bilgileri Teknodos takipçileri için derledik.Şimdiye dek internet dünyasında kimliği belli olmayan yüzlerce gizli örgütü ve yaptıklarını illaki bir şekilde duyduk.Daha doğrusu bir şekilde kendilerini duyurdular.Fakat bu yazımızda bahsedeceğimiz internet örgütü Cicada 3301’i muhtemelen bugüne kadar hiç duymadınız.

İnternet örgütü olarak kabul edilen bu Cicada 3301 aslında o kadar gizli ki tek bir kişiden mi? yoksa bir gruptan mı oluşuyor? Bununla ilgili bile bir bilgi bulunmuyor.Örgütü farklı yapan unsurlar arasında bu örgüt hiçkimseyi hacklemiyor, güvenlik ve savunma sağlamıyor ya da paralarını çalmamakta… Klasik hack olaylarının ve hacker gruplarının  dışına çıkan bu  grubun yaptığı tek şey internetin en zor kod bulmacalarını çözebilen insanları tespit etmek.

Cicada 3301 örgütün kimler arkasında?

Şu anda paylaşılan tahminler net bir kişiyi ya da grubu işaret etmemektedir.Fakat  örgütün arkasında bir grup rivayetlere göre Masonlar, bir grup rivayetlere göre ise meşhur İlluminati,  diğer bir grup rivayetler ise göre ABD hükümeti bulunuyor. Açık ve net bir şekilde bu örgütü kimlerin oluşturduğunu bilmek çok ve oldukça zor ama tek bildiğimiz şey bu örgütte dünyanın en zeki insanları yer alıyor.

Harun Yıldız

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın