porno
Akıllı telefon Gündem

En Çok İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar

TEKNODOS

 Snapchat

snapchat-mobile

Dakikalık veri tüketimi: belirsiz

Snapchat,son zamanların oldukça popüler sosyal medya uygulaması.Yeni yüz değiştirme, yüze efekt verme gibi pek çok özelliği ile kullanıcıların ilgi odağı oldu. Ancak bu efektleri denemek tabii ki internet olmadan mümkün olmuyor. Snapchat‘ta bulunan her efekti uygulamak için ayrı bir mobil veri kotası harcıyorsunuz.

YouTube                                                                                                 youtube-mobil

Dakikalık veri tüketimi: 7.9MB

Bir numaralı veri canavarının malesef hepimizin çok takıldığı bolca zaman geçirdiği YouTube. Normal bir YouTube video su ortalama 8GB veri tüketiyor.Eğer veri planınız size bol keseden GB hakkı tanımıyorsa mobil yaşamınızda YouTube‘dan  uzak durmalısınız.

Google Maps

Dakikalık veri tüketimi: 3.1MB

Efendim “Ben yolumu Google Maps olmadan bulamam” veya “Açıyorum Google Maps’i gideceğim yere TIK varıyorum”  diyorsanız, dakikada 3MB‘tan fazla verinizi feda etmeniz gerekiyor.

Facebook

facebook-mobil

Dakikalık veri tüketimi: 2.1MB
Facebook, dakikada 2MB‘tan da fazla kullanımınıza bağlı olarak veri tüketebilir. Facebook uygulamasını bir saat boyunca yoğun kullanmanız durumunda 100MB‘tan fazla veri tüketmenize neden olabilir.

 

Facebook Messenger

facebook-messenger-mobil

Dakikadaki veri tüketimi: 2.9MB
Facebook Messenger, Facebook‘un internet tüketiminden farkı yok.Tabi tutulan testlerde dakikada yaklaşık 3MB tüketiyor.

 

Instagram

instagram-android-mobile

 

Dakikalık veri tüketimi: 1.3MB

Bir süredir Facebook’un bir parçası haline gelen Instagram fotoğraf ve video paylaşmanıza izin veriyor. Dakikadaki veri kullanımı 1.3MB’a ulaşan uygulamayı mobil ağda çok fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Twitter

twitter-mobile-tekno

Dakikalık veri tüketimi: 964KB

160 karakterlik mesajlar yazabildiğiniz Twitter, herhangi bir konu hakkında fikrinizi dünyayla paylaşmanızı sağlıyor. Tüm takipçileriniz bu mesajlarınızı okuyabiliyor ve “retweet” edebiliyor, yani tekrar paylaşabiliyor.

 

Harun Yıldız

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın