porno
Gündem

“Elder Scrolls Online” Hikayesi

Elder Scrolls serisi oyunlarında tek kişi olarak oynamaya alışmış olsak da en yeni oyunu bizi şaşırtıyor. Oyun 2014’ün Nisan ayında piyasaya sürüldü.
Hikaye 2. Çağ 578’de başlıyor. Molag Bal, Köleliğin ve Kaba Kuvvet’in Daedric Lord’u, tüm Tamriel’i kendi egemenliği altına alıp bütün ruhları çalmak istiyor. Bunun için ona sadık (!) hizmetkarı Mannimarco da yardım ediyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için onlara gereken tek şey, Amulet of Kings. Peki nedir bu Amulet of Kings?

301506
Amulet of Kings, Baş Aedra Akatosh’un kalbinin kanından yapılma kutsal bir miras. Onu sadece Ejderdoğan olan gerçek krallar giyebiliyorlar. Son Emperor’u tahttan indirmek için Varen ve yoldaşları Amulet’i almak için büyük bir maceraya atılırlar ve bulurlar. Ancak Varen gerçek bir imparator olmak için Ejderdoğan olmalı ve sadece Ejderdoğan’ın alevlerinin yakabildiği alevleri yakması lazım. Aksi takdirde Tamriel ve Oblivion arasındaki bağ zayıflayacak, Molag Bal’ın askerleri Tamriel’e saldıracaktır.
Varen ve yoldaşları Sai Sahan, Lyris, Abnur Tharn ve Mannimarco Amulet’i bulurlar. Mannimarco Varen’i Amulet’in yardımıyla Ejderdoğan yapabileceğini söyler ama onları kandırır. Ritüel olurken Mannimarco kara büyüsünü kullanarak Amulet’i ele geçirir ve yoldaşları etkisiz hale getirir. Ejderha Alevleri tekrar yanmaz, aksine Oblivionla olan bariyer yok olur. Ancak umut yok olmaz. Sai Sahan bir anda Amulet of Kings’i alıp kaçar ve onu kutsal topraklar Sancre Tor’a saklar, daha sonra yakalanır ve yerini söylemesi için işkence görür. Lyris de yakalanıp Coldharbour’a (Molag Bal’ın diyarı) götürülür. Abnur Tharn sinsice Mannimarco’ya emelleri için yardım eder ve onu gözetler. Uygun bir an bulunca da ona ihanet edecektir.

410176
Varen kendisine gelince etrafında Elder Scrolls okumak için özel bir grup olan Moth Priestleri görür. Geçmiş hayatını hatırlayamamaktadır. Moth Priestler ona acıyıp kendi gruplarına dahil ederler. Burada şunu katmak gerekir. Elder Scrolls’u herkes okuyabilir ama zamanla okur görme yetisini kaybeder ve kör olur. Varen herkesin aksine okumayı hızlıca öğrenir ama çok fazla okuduğu için zamanla kör olur. Bu kadar hızlı okuması onun Eight Divines tarafından gönderilen bir vahiy olduğu hissi verir. Varen okudukça geçmişini görür ve bizim oyundaki karakterimiz, Vestige, ile olan kaderini görür. Kör olmasına rağmen kutsal bir şekilde kendi aklından da Elder Scrolları okur.
Varen’in şaşırtıcı güçleri zamanla dört bir yana dağılır ve Mannimarco bunu duyar duymaz onu yakalattırır. Onu Coldharbour’a gönderir. Orada bizim karakterimizle karşılaşacaktır.569476
Bizim karakterimizin hikayesine gelirsek, biz 2. Çağ 582 yılında yakalanır ve Mannimarco tarafından Molag Bal’a kurban ediliriz. Mannimarco bizim kim olduğumuzdan veya kehanetten haberdar değildir. Kehanete göre ruhu çalınmış bir ölümlü Molag Bal’ı durduracaktır. Ruhumuz alınmış ve kurban edilmiş bir halde, şans eseri Varen ile aynı hapishaneye düşeriz ama o çok güçlü bir şekilde korunmaktadır. Varen’in yoldaşlarından Lyris Titanborn ile burada karşılaşır ve onu kurtarmak için çabalarız. Varen’e ulaştığımızda onu kurtarmanın tek yolunun birinin onun yerini alması olduğunu öğreniriz ve Lyris kendini kurban eder. Varen, bize kendini Prophet olarak tanıtır ve kimliğini gizler. Böylece hikayemiz başlamış olacaktır.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın