porno
Gündem

Doğal Afetleri Takip Mobil Uygulaması!

Kickstarter, bu sefer de çok değişik bir projeyi ağırlıyor. Doğal afetleri tahmin eden ve erken uyarı yapan bir uygulama için bağış topluyor.The Disaster Prediction App adında, doğal afetleri tahmin edebilen ve erken uyarı sağlamayı hedefleyen bu uygulama iki kişi tarafından geliştiriliyor. Uygulamanın amacı, ön okumalar yaparak, felaketler oluşmadan insanları uyarmak.

Ben Davidson, daha önce Kickstarter üzerinde mobil izleme projesi geliştirmiş, SpaceWeatherNews.com, Suspicious0bservers.org siteleriyle, güneş hareketlerine bağlı olarak oluşan felaketleri tahmin etme üzerine yoğunlaşılmış.Tıpkı bir hava durumu uygulaması gibi çalışacak olan bu uygulama, dünya üzerinde ve bulunduğunuz lokasyona(bölgeye) bağlı olarak uyarılar verebilecek.Ayrıca oluşabilecek felaketin risk derecesi de yanında yer alacak. Güneş manyetik alanlarının hareketleri, Dünya üzerinde depremleri tetiklediğinden, ölçüm bu sayede yapılacağı düşünülüyor.Bir coğrafyacı olarak özellikle Jeologların görüşünün önemli oluğunu düşünüyorum.

Depremlerin yanında, bu uygulumayla, tropik fırtınaların(kasırgaların) uyarıları gönderilebilecek.Güneş üzerinde oluşan fırtınaların oluşturuğu elektromanyetik dalgaların, elektriksel şebekeleri, ulaşımı, iletişimi ve uyduları etkilemesi ihtimali de bildirim olarak uygulamada yer alacak.

Projenin 35.000$ hedefi vardı.44,483 $ ile amacına çoktan ulaşmış durumda. 18 gün sonra proje bitecek.25$ bağış yaparak uygulaya sahip olabiliyoruz.Beklenilen çıkış tarihi Aralık 2016.

Harun Yıldız

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın