porno
Akıllı telefon Teknoloji Haberleri

Çapkınlığıyla Teknoloji Devine Kafa Tuttu

Fransa’da Le Figaro gazetesinin haberine göre ismi açıklanmayan bir iş adamı ulaşım hizmeti için eşinin iPhone  telefonundan Uber uygulamasını kullandı.
Kendi hesabından Uber uygulamasını kullanan iş adamı,sonrasında uygulamadan çıkış yaparak hayatına devam etti.Buraya kadar sorun yok.

Fakat iddiaya göre teknik bir hata nedeniyle, çıkış yapıldığı halde uygulamaya ait bildirimler eşinin telefonuna gelmeye devam etti.
Kocasından şüphelenmekte olan kadın, Uber’in bildirimlerini takip etti.Eşinin taksi çağırdığı zamanlar, geldiği/gittiği yerler, çalıştığı şoförler vb. pekçok sipariş detayını öğrendi.

Kocasının yalanlarını birbir yakalayan kadın, eşine açtığı boşanma davasını  kazandı.
Bunun üzerine Fransız iş adamı  mağdur olduğu gerekçesiyle, Amerikalı teknoloji devi Uber şirketinden resmen tazminat talebinde bulundu. 
İlk celsesi gelecek ay görülecek olan  davada, mağdur olduğunu iddia eden koca, teknoloji devinden en az 45 milyon Euro tutarında tazminat istiyor.
 
Olayı inceleyen teknoloji uzmanları, uygulamadaki bu hatanın sadece 15 Aralık’ta gelen güncellemeden önceki iPhone sürümlerinde olduğunu belirtiyor.

Harun Yıldız

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın