porno
Gündem

Android Cihazlara Ekran Bölme Özelliği Yolda!

Android N olarak adlandırılan yeni işletim sisteminin ilk versiyonu, denenmek üzere telefon uygulamaları geliştiren şirketlere sunuldu.Şirketlerin deneyimlerinden yararlanılmak üzere hazırlanacak son sürümünün  yaz aylarında mobil cihaz üreticilerine iletileceği düşünülüyor.
Android işletim sistemlerini üreten Google’ın en son işletim sistemi Android Marshmallow, şu an Android telefonların sadece %3‘ünde kullanılıyor.Android cihazların yaklaşık  %36‘sında ise bir önceki Android Lollipop sistemi kullanılıyor.Fakat Samsung ve LG gibi büyük üretim firmaları, Android Marshmallow ile çalışacak olan bir dizi yeni cihaz çıkarmaya hazırlanıyor.

VERİ KOPYALANMASI ARTIK KOLAYLAŞACAK!

Android N sisteminde getirilen ekranı bölme özelliği ise aynı anda iki uygulama birden kullanma olanağının yanı sıra, bir uygulamadan diğerine bilgi kopyalama kolaylığı da sağlıyor.
Android N’de ayrıca ayarlar ve bildirimlerde bazı kozmetik değişiklikler yapıldığı ve cihazın pil ömrünü uzatmanın amaçlandığı görülüyor.
Yeni Android sisteminin adı henüz kesinleşmedi, ancak Google son zamanlarda Android sistemlerine, Marshmallow ve Lollipop gibi tatlıların isimlerini takıyor.
Android N’e de adı N harfiyle başlayan, fındıklı çikolata ezmesinin adı verilmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayın